11 – 12 Haziran 2022 / Gökçeada

Merhaba sevgili Olympos’lular,
11-12 Haziran tarihlerinde, Türklerin ve Rumların birlikte yaşadığı, Türkiye’nin en batı ucundaki, en büyük ada, Gökçeada’ya gidiyoruz. Ön kayıt ile aracımız doldu. Ancak faaliyete daha çok var. İllaki birilerinin işi çıkar , hasta olur. Gelmek isteyen olursa yedek yazabiliriz.
Faaliyetimizde adayı bir baştan bir başa tamamen dolaşacağız. Tüm rum köylerini gezecek, günbatımını, Kaleköy’de izleyeceğiz.
Bademli, Zeytinli, Tepeköy ve Dereköy kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Rum köyleri. Bu köylerde nüfusun çoğunluğunu Rumlar oluşturuyor. Sadece Kaleköy, koruma kapsamı altına alınmamış ve diğerlerinden farklı olarak burada hiç Rum yaşamıyor.
Köylerin çoğunda taş kaplı yollar, kahveler, kiliseler, çamaşırhaneler sağlam. Restore edilen ve yazlık ev olarak düzenlenen evlerin sayısı her geçen gün artıyor. Tüm köyler birbirinden keyifli.
Faaliyetimiz için, 10 Haziran cuma gecesi yola çıkacağız. 12 Haziran pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir’de olmayı planlıyoruz.
Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

Cumartesi akşamı Gökçeada’da konaklayacağız. Burada dileyenler pansiyonda, dileyenler çadırda kalabilir. Çadırda kalmak isteyenler , kendi kamp malzemesini kendisi getirecektir. Çadırda kalmak isteyip, malzemesi olmayanlara, sınırlı miktarda uyku tulumu, çadır, ve mat kulüpten temin edebiliriz
Bilgi ve rezervasyon
Hafize Yiğit : 532 777 07 92