Arama Kurtarma Eğitimi

TÜM ÜYELERİMİZE ÇAĞRI: ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ AÇIYORUZ

Merhaba arkadaşlar,
Hepinizin bildiği gibi, deprem sonrasında, olabildiğince çabuk organize olarak, tamamen kendi imkanlarımızla, bölgeye ilk giden ekiplerden biri olduk. Ekibimiz, beklentimin çok üstünde, harika bir performans gösterdi. Sizlerin de desteği ile yoldan Jeneratörler, hiltiler, canavar, demir kesme makasları, levyeler, projektörler, balyozlar, çekiçler, inşaat gözlükleri, kablolar, sağlık malzemeleri, tornavidalar, gıda yardımı … vs aldık. Ayrıca kulüp malzememiz olan ve dağda kullandığımız ip, karabina, sekizli, Atc, perlon, emniyet kemeri, kask vs. ler aldık.
Bu malzemelerimiz olmasaydı, orada olmamızın hiçbir anlamı yoktu. Desteğiniz için, her birinize gönülden teşekkür ediyoruz.
Ancak ses dinleme cihazlarımız ile termal kameramız ve ya çubuk kameralarımız olsaydı, malzemelerimiz daha kaliteli, yeni teknoloji olsaydı, çok daha fazla canlıya ulaşabilirdik. Eksik olan malzemeleri temin etmek için elimizden geldiğince çalışacağız.
Bir daha hiçbir zaman böyle bir acı yaşamayalım ama afet durumunda erken müdahale çok önemli. Olası deprem veya yangın gibi afet durumlarında, bölgeye yardıma gitmek için, daha eğitimli, bilgili kişiler ve malzeme ile hazır olmak istiyoruz. Kahramanmaraş Depremine giden tecrübeli bir ekip de varken, yeni arkadaşların da katılımı ile Arama Kurtarma eğitimi planlıyoruz.
Lütfen siz de dahil olun. Açacağımız eğitime katılmak isteyen herkesi davet ediyoruz.


Bilgi ve iletişim: Hafize Yiğit 532 777 07 92