12 – 13 Ağustos 2017 / Gökçeada’ ya Gidiyoruz

Merhaba sevgili Olympos’lular,

12 -13 Ağustos tarihlerinde, Türklerin ve Rumların birlikte yaşadığı, Türkiye’nin en batı ucundaki, en büyük ada, Gökçeada’ya gidiyoruz.
Faaliyetimizde adayı bir baştan bir başa tamamen dolaşacağız. Tüm rum köylerini gezecek, yemeğimizi günbatımında, Kaleköy de eşsiz bir manzara eşliğinde yiyeceğiz.

Bademli, Zeytinli, Tepeköy ve Dereköy kentsel sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Rum köyleri. Bu köylerde nüfusun çoğunluğunu Rumlar oluşturuyor. Sadece Kaleköy, koruma kapsamaltına alınmamış ve diğerlerinden farklı olarak burada hiç Rum yaşamıyor.

Köylerin çoğunda taş kaplı yollar, kahveler, kiliseler, çamaşırhaneler sağlam. Restore edilen ve yazlık ev olarak düzenlenen evlerin sayısı her geçen gün artıyor. Tüm köyler birbirinden keyifli. Özellikle fotoğrafçıların ilgisini çekecek bir faaliyet olacak.

Faaliyetimiz için, 11 Ağustos cuma akşamı yola çıkacağız. Aracımız 11 Ağustos cuma akşamı Konak’tan, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 23.45’de, hareket edecek olup. Bayraklı Folkart önü, Smyrna Meydanından devam ederek, saat 00.10 da Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek, Anadolu Caddesine çıkacaktır. Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

13 Ağustos pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir’de olmayı planlıyoruz.

Cumartesi akşamı Gökçeada’da bir pansiyonda konaklayacağız. Burada dileyenler pansiyonda, dileyenler çadırda kalabilir. Çadırda kalmak isteyenler , kendi kamp malzemesini kendisi getirecektir. Çadırda kalmak isteyip, malzemesi olmayanlara, uyku tulumu, çadır, ve mat kulüpten temin edilir.

Bu etkinliğimiz için yol ücreti, feribot geçişleri, çadır yeri kirası ve pazar sabah kahvaltısı dahil, çadır konaklama 150 TL pansiyon konaklama, 175 TL.dir. Etkinliğe katılmak isteyenlerin, 100 TL kaparoyu elden kulübe yatırmalarını rica ederiz.

Bilgi ve rezervasyon Hafize Yiğit : 532 777 07 92

Not: Mayo, havlu, terlik, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, küçük sırt çantası , gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.