19 – 20 Kasım 2022 / Karya Yolunda Yürüyeceğiz

Merhaba sevgili Olympos ailesi,
19-20 kasım 2022 tarihlerinde, Karya Yolu ‘nun, Kumlubük, Kayalıözü, Bayır ve Bahçeli, Korsan kalesi , Taşlıca rotalarını yürüyeceğiz. Faaliyetimiz için, 18 kasım cuma gecesi İzmir’den yola çıkacağız. 20 kasım Pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir de olmayı planlıyoruz. Araç güzergahımız ve saatler, katılımcı arkadaşlara whatshap gruptan ayrıca bildirilecektir. Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır. Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 300 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir. Yürüyüş Detayı Aşağıdadır.
19 kasım cumartesi günü Kumlubük, Kayalıözü, Bayır rotası
Parkur Bilgisi: Kumlubük’te bir süre toprak yoldan gidilecek ve patikaya giriş yapılacaktır. Hafif eğimli iniş çıkışlar ile yapılacak yürüyüş, orman içinde göreceğimiz antik kilise kalıntılarını geçtikten sonra Çiftlik koyu manzara noktasına ulaşılacaktır. Burada verilecek kahve ve fotoğraf molası sonrası ile tekrar orman içi patikaya giriş yapılacaktır. Bu yol takip edilerek ,köy yerleşim yerleri içinden geçerek Bayır köy meydanında bizi bekleyen araç yanında faaliyet sonlandırılacaktır.
Mesafe 15km
Parkur orta zorluktadır
20 kasım Pazar günü Bahçeli, Korsan kalesi , Taşlıca rotası
Parkur Bilgisi: Söğüt Bahçeli Mahallesine geldikten sonra bir süre yoldan gidilecek ve patikaya giriş yapılacaktır. Hafif eğimli bir çıkıştan sonra Korsan Kalesine ( 450 mt. ) ulaşılacaktır. Burada verilecek kahve ve fotoğraf molası sonrası ile tekrar aynı yoldan iniş yapılarak patikaya giriş yapılacaktır. Bu yol takip edilerek, Rodos adası ve Arap Adasını görerek patika takip edilecektir. İlk yerleşim yerlerine ulaştıktan sonra toprak yoldan Taşlıca mahallesinde bizi bekleyen araç yanında faaliyet sonlandırılacaktır.
Mesafe 7km
Kolay/orta zorluktadır
Bilgi ve başvuru: Orcan Akyüz tel : 505 756 75 58
Sevgiyle, dostlukla, kalın….
Önemli Uyarılar Denize girmeyi düşünenler , malzemelerini getirmeyi unutmasınlar. Yürüyüşümüzde mutlaka suyunuz ve öğle yemeği için yiyeceğiniz yanınızda olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz.. Yürüyüşe katılan kişiler, çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler tercih etmelidir. Olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yanınızda mutlaka yedek t-shirt , yedek çorap ve yağmurluğunuz olmalıdır. Yürüyüşlerde bileği saran altı kaymayan, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bot giymeniz önemlidir. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Yürüyüşlerde baton kullanmanız, yürüyüşünüzün daha rahat ve konforlu olmasını sağlar. Yürüyüşlerimizde rehberler tek yetkilidir. Rehberin ve artçının uyarılarına kesinlikle uyulmalıdır. Yürüyüş süresince çevreye zarar verici hiçbir şey yapılmaz. Çöp bırakılmaz. Yürüyüş süresince kesinlikle alkollü içecek ve sigara kullanılmaz.