27 – 29 Ekim 2018 / Karabük Yenice Ormanlarında Sonbahar Yürüyüşüne Gidiyoruz

Merhaba sevgili Olympos’lular,
27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde Karabük’te Ihlamur Kokulu Yenice Ormanlarına gidiyoruz. Etkinliğimiz, çadır konaklamalıdır. Malzeme ihtiyacı olanlara kulüpten malzeme verebiliriz.

Cumartesi günü sabah kahvaltımızı Yenice’de yapacağız.Burada otobüsümüzden ayrılıp , küçük minübüslerimize geçeceğiz. Daha sonra Sonbaharı mükemmel olan Yenice Ormanlarına doğru yola çıkacağız. Çadırlarımızı Göktepe Yaylasında , Göktepe göleti yakınında, tamamen doğada, kuracağız. Burada su ve tuvalet var ama elektrik beklentiniz olmasın.
Çadırlarımızı kurduktan sonra, Bağbaşı Yaylasına doğru yaklaşık 8 km. lik yürüyüş ve fotoğraf turu sonrasında kampımızın tadını çıkartacağız.
Ertesi gün küçük araçlarımızla, Ihlamur terasa uğrayarak, İncebacaklar köyü ve Şeker Kanyonuna gideceğiz. Burada bazen araçla, bazen yürüyerek Kızılkaya’ya ve oradan da Doru Kayasına çıkacağız.
Pazartesi günü kahvaltımızı yapıp, çadırlarımızı toplayıp, kamp alanından ayrılacağız ve Safranbolu’ya gideceğiz. Burada kısa bir tur sonrasında dönüşe geçeceğiz.
29 Ekim Pazartesi gecesi en gec saat 23.30’da Izmir’de olmayı planlıyoruz.
Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 100 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir.

Katılmak isteyenlerin, dağcılık Kulübü olduğumuzu, etkinliğimizin tamamen çadır etkinliği olduğunu, unutmamalarını, rica ediyoruz. Ayrıca gelirken, hoşgörünüzü de lütfen unutmayınız.

Aracımız, 26 Ekim cuma gecesi Konak’ta, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 21.00’de, Smyrna Meydanından 21,15’te, Karşıyaka Girne Caddesinden saat 21.25’de, sonra Karşıyaka iskele otobüs duraklarından), saat 21.40’da, ve en son olarak Bornova Ege Üniversitesi kampüsten saat 22.00’de hareket edecektir. Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.

Bilgi ve başvuru: Hafize Yiğit:532.777 07 92

Sevgiyle, dostlukla, kalın….

Not:Herkes uyku tulumu, çadır ve matını kendisi getirecektir. Kulüpten malzeme isteyenler mutlaka bildirmelidir. Çadırı iyi olmayan arkadaşların, yağmur olasılığına karşı , çadırı bütünüyle kapatacak boyacı naylonu almasında fayda var. Ayrıca kamp yeri özellikle geceleri soğuk olur. Uzun kollu ve kalın giysiler, yedek ayakkabı, bolca yedek çorap, yağmurluk,kafa lambası, kamp ocağı, küçük sırt çantası , güneş gözlüğü, şapka, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayını