30 Nisan – 3 Mayıs 2022 / Bayram Etkinliği -Latmos Dağı- Bafa Gölü- Kapıkırı’da Kamp ve Yürüyüşler

Bayram Etkinliği -Latmos Dağı- Bafa Gölü- Kapıkırı’da Kamp ve Yürüyüşler
Merhaba Sevgili Olympos Ailesi;
Hep beraber kamp yapmayı özledik. Ramazan bayramında 30 Nisan-1-2-3 Mayıs tarihlerinde, Kuşadası şubemiz ile ortak faaliyet planladık. iç karya yolları ile zengin, oldukça güzel bir bölgeye, Latmos Dağı-Bafa Gölü -Kapıkırı bölgesine, kamp ve yürüyüşe gidiyoruz.
Özellikle ilkbaharın güzelliklerini hep beraber yaşayalım istedik.
Faaliyetimiz için, 30 Nisan cumartesi sabahı erken saatte İzmir’den yola çıkacağız. 3 Mayıs salı gecesi en geç saat 23.00’de İzmir de olmayı planlıyoruz. Araç güzergahımız ve saatler, katılımcı arkadaşlara whatshap gruptan bildirilecektir.
Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.
Herkes kendi kamp malzemesini kendisi getirecektir. Kulüpte sınırlı sayıda malzeme vardır. Malzeme ihtiyacı olanlara kulüpten verebiliriz.
Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 300 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir. Kapora olmadan kayıt yapılmayacaktır. Gelememe durumunuzda, yerinize gelen olmadığı sürece kapora iadesi yapılmayacaktır! Bunu, faaliyete katılan herkesin hakkını koruma adına yapıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Katılmak isteyenlerin, dağcılık Kulübü olduğumuzu, etkinliğimizin, çadır etkinliği olduğunu unutmamalarını rica ediyoruz. Etkinliğimiz, konfor beklentisi olanlar için uygun değildir.
Genel Hatlarıyla Programımız şöyle.
1.Gün
30.04.2022 Bağarcık kale- Asarkale arasında 12 km yürüyüş. Yürüyüşün bitiminde, Asar kalede çadırlarımızı kuracağız.
2.Gün
1 Mayıs Pazar Anadolu geçidi- Kızılcabölük 16km B gurubu faaliyet.
Asar kalede çadırda konaklama.
3.Gün
2 Mayıs pazartesi. Latmos zirve’ye gideceğiz. 18km. Yine Asar kalede çadırda konaklayacağız.
4.Gün
3 Mayıs salı sabahı çadırlarımızı toplayacağız. Yürüyüşümüzü Sakarkaya, Karacahayıt, Yediler Manastırı, Gölyaka, Bafa Gölü rotasını yürüyeceğiz. 18 km. Dinlenme molasından sonra, aracımız bizi buradan alacak ve İzmir’e döneceğiz.
Gelirken, hoşgörünüzü getirmeyi unutmayın lütfen.
Bilgi ve başvuru:
Hafize Yiğit:532 777 07 92
Sevgiyle, dostlukla, kalın…
Not: Herkes uyku tulumu (korunaklı) , çadır ve matını kendisi getirecektir. Kulüpten malzeme isteyenler mutlaka bildirmelidir. Çadırı iyi olmayan arkadaşların, yağmur olasılığına karşı, çadırı bütünüyle kapatacak boyacı naylonu almasında fayda var. Ayrıca mevsim itibariyle, özellikle geceleri soğuk olur. Uzun kollu ve kalın giysiler, yedek ayakkabı, bolca yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, kamp ocağı, küçük sırt çantası , güneş gözlüğü, şapka, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.