11 Mart 2018 / Priene Z Yolu Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 11 Mart Pazar günü, Priene Z Yolu parkurunda yürüyeceğiz. Önce Söke yakınlarındaki Priene Antik kentini gezeceğiz, sonra da Z Yolu olarak bilinen yoldan, Söke Ova-sının , Didim Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Samson Dağlarının sırtına çıkacağız. Daha sonra ise yürüyüşümüz , bir süre yatay olarak devam edecek ve Nallıca Yaylasından geçererek Davutlar’a inilecektir. Bu haftaki yürüyüşümüz sıradan bir yürüyüş değildir. Çok özel, muhteşem bir parkurda yürüyeceğiz.

Yürüyüş rotamızda, telefonlar Yunan adalarındaki operatörler ile iletişime geçtiğinden, telefon ayarlarınızı kontrol etmeyi unutmayınız.

Kahvaltımızı Güllübahçe’de kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır. Bu hafta özellikle, kesinlikle ateş yakılmayacaktır.Yemek organizasyonunu önceden yapmalısınız.

Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskelen hareket edecektir. . 2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Manavkuyu üzeri, Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak’tan saat 08.00’de hareket edecektir.
Araçlarımız daha sonra Konak tünellerinden geçerek, Karabağlar, Gaziemir güzergahı ile devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürü-yüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştır-malıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmeli-dir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.