Dağ Çileğini Bekleyenler, Kozbeyli’ye gidiyoruz….

Merhaba Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 20 Kasım Pazar günü, Yeniköy Kozbeyli parkurunda hem yürüyeceğiz, hem de dağ çileğine doyacağız. Yürüyüşe yeni başlayanlar için oldukça uygun bir parkur.

Yürüyüşümüzde A grubun (yavaş grup) rehberliğini Menderes Kulinca , B grubun (hızlı grup) rehberliğini ise Hakkı Cangöz arkadaşlarımız yapacak.

Bornova servisimiz, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçerek Konak’a gelecektir.
Karşıyaka servisimiz, saat 07.10’da Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15’te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek Konak’a gelecektir.
Araçlarımız Konak viyadük altından, saat 08.00’de hareket edecektir.

Kahvaltımızı yolda kendi kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz de yine doğada kendi getirdiklerimiz ile olacak.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Hakkı Cangöz Tel: 532 253 23 16
Menderes Kulinca Tel: 555 572 99 73

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır.
Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız.
Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozyacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır.
Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz.
Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.