12 Kasım 2023 / Atayı Anma Kaynaklar-Nif Zirve Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’lular,
12 kasım pazar günü Atayı Anma faaliyeti kapsamında Kaynaklar-Nif Dağı parkurunu yürüyeceğiz. Bu hafta yürüyüşümüzü iki gurup olarak yapacağız. B grubumuz Nif Dağına zirve yaparken, A gurubumuz da orta zorluktaki bir parkurda, keyifli bir yürüyüş yapacaktır.
Yürüyüş öncesi Cumhuriyet meydanında tüm dağcılık kulüplerinin ve İBB Başkanı sayın Tunç Soyer katılacağı anma töreni yapılacaktır. Yürüyüşe gelemiyecek olan arkadaşlar da saat 08.3O’da, törene katılabilir. Bu törene katıldıktan sonra yürüyüş için Kaynaklar köyüne geçeceğiz.
Kahvaltımızı Kaynaklar köyünde kahvelerde yapacağız ama özellikle zirve düşünen arkadaşlarımızın kahvaltısını daha erken saatte evde yapması tavsiye olunur. Bu hem yürüyüş performansı, hem de zaman kazanımı için faydalı olacaktır.
Öğle yemeğimizi, doğada kendi getirdiklerimiz ile yapacağız.
Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Cumhuriyet Meydanına gelecektir.
Araçlarımız Cumhuriyet meydanındaki tören sonrası Konak tünelden geçerek, Şirinyer Buca güzergahından devam edecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cuma günü akşam saat 17:00’e kadar mutlaka bilgi vermelidir. Bu saatten sonra arayanlar, yer olursa kabul edilecektir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın…
İletişim : Orcan Akyüz tel : 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalın-mamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.