14 Ocak 2024 / arılar-Ovacık Dededağı-Bağyurdu Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular ve değerli doğa sever dostlarımız.

14 Ocak 2024 pazar günü Kemalpaşa ilçemize bağlı Bağyurdu, Sarılar köyü, Ovacık ve Dede dağının muhteşem doğasında yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz, iki grup halinde olacaktır.
A grubu Sarılar köyü-Ovacık yolu üzerinden başlayıp 700 metreden 1150 metreye kadar yükselip, daha sonra Ovacık’ta yürüyüşünü bitirecektir yaklaşık 12 km.
B grubu A grubu ile aynı noktadan başlayıp, 1400 metredeki Dededag zirveden sonra, yürüyüşünü Bağyurdu’nda bitirecektir. Yaklaşık 20 km.
Sabah kahvaltımızı Bağyurdu’nda yapacağız. Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiğimiz kumanya ile doğada yapacağız.

Araç güzergahı ve saatleri:

Karşıyaka servisimiz;
saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.50d te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 08:00’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.

Konak aracımız;
Konak Pier karşısı otobüs duraklarından 08:00 da hareket edecektir. Her iki aracımızda Mustafa Kemal Bulvarından devam ederek Bornova hükümet Konağı, Manisa kavşağı Ege üniversitesi kampüsünden Kemalpaşa yönünde devam edecektir.

Araç kalkış saatinden en az 5 dakika önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.
Araç organizasyonu açısından katılımınız 13 Ocak Cumartesi günü saat 13:00 kadar ilgili irtibat numarasını arayarak yada WhatsApp tan mesaj atarak kesinleştirmeniz gerekmektedir. Bu saatten sonraki katılım istekleri araçta uygunluk durumuna göre değerlendirilecektir.
Son dakika iptalleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederiz.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim : Orcan Akyüz Tel: 505 756 75 58

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.