15 Ekim 2023 / Barbaros-Balıklıova doğa yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular,
15 Ekim 2023 pazar günü Efes-Mimas yolunun bir bölümü olan, Barbaros -Balıklıova parkurunu yürüyeceğiz. Yürüyüşümüze, Urlanın tarihi ve otantik köylerinden Barbaros köyünden başlayacağız. Çok fazla yükseltisi olmayan, düz sayılabilecek, patika ağırlıklı orta zorlukta bir parkur. Parkur uzunluğu yaklaşık 15 km. Yürüyüşümüz, yine Urla’nın dokusu bozulmamış, şirin sahil kasabası Balıklıova’da bitecektir. Burada içilecek yorgunluk çayın dan sonra İzmir’e dönüşe geçeceğiz.

Sabah kahvaltımızı Barbaros köyünde kahvelerde, yanımızda getirdiğimiz malzemeler ile yapacağız. Öğle yemeğimizi yine, kendi getirdiğimiz kumanyalarla doğada yapacağız.

Araç güzergahı ve
Saatleri:

Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.

2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Konak’a gelecektir.
Araçlarımız Konak’tan saat 07.50’de Konak Pıer ile iskele arasındaki otobüs duraklarından (deniz tarafı) hareket edecektir. Araçlarımız saat 08.00’de Üçkuyular meydanda, benzinlik yakınındaki otobüs duraklarından geçerek, otoban üzeri devam edecektir.

Araç kalkış saatinden önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.

Araç organizasyonu açısından katılımınızı 13 Ekim Cuma günü saat 17:00 kadar ilgili irtibat numarasını arayarak yada whatsapp tan mesaj atarak kesinleştirmeniz gerekmektedir. Bu saatten sonraki katılım istekleri, araçta uygunluk durumuna göre değerlendirilecektir.
Son dakika iptalleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederiz.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim : Orcan Akyüz tel : 505 756 75 58

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.