17 Şubat 2019 / Belevi-Şirince Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 17 Şubat pazar günü, doğa yürüyüşümüzü , Belevi- Şirince parkurunda yapacağız. İki grup olarak yürüyeceğiz. Bir grup yavaş ve kısa yürürken, ikinci grubumuz hızlı ve uzun yürüyecektir. Bu hafta atıştırmalık getirmeniz yeterlidir. Öğle yemeğimizi Şirince ‘de yiyeceğiz. Yürüyüş yolu üzerinde su kaynağı olmadığından, yeterli miktarda su getirmeyi unutmayınız.

Kahvaltımızı Belevi köyünde, köy kahvesinde kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız.

Servisimiz, saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 08.00’de de Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağından saat 08.00’de hareket edecek olup, Özkanlar- Çamkıran- Bornova Öğretmenevi – Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.

Araçlarımız ,Konak’ta, Konak Pıer-iskele arasındaki otobüs duraklarından saat 08.20’de hareket ede-cek olup , daha sonra varyant- Üçyol -Karabağlar-Gaziemir yolu ile devam edecektir.

Yeterli çoğunluk olursa, aracımızın biri Güzelyalı sahili, Üçkuyular üzeri devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim:Bayram Ünlükoç Tel: 532 234 60 49

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.