21 Ocak 2024 / Vişneli-Gelindağı-Kırklar koyü

Merhaba Sevgili Olympos’lular ve değerli doğa sever dostlarımız.

21 Ocak 2024 pazar günü Vişneli-Gelindağı-kırklar köyü parkurunu yuruyecegiz.

A ve B grubu olarak yürüyeceğiz.B grubu gelindağı zirve yaptıktan sonra yürüyüşünü kırklar köyünde bitirecektir.
A grubumuz bir süre gelin dağına doğru yükseldikten sonra yatay olarak sögutcük çeşmesinden geçerek kırklar köyünde yürüyüşünü bitirecektir.

Kahvaltımızı Vişneli Köyü kahvelerinde yapacagiz.Köyde kahvaltılık bulunmayabilir kahvaltılıklarınızı yanınıza almanız önerilir.Ögle yemeğimizi yanımızda getireceğimiz kumanyalar ile doğada yapacagız.

Etkinliğe katılımınızı kesinleştirmek için ilgili numarayı arayarak yada mesaj yoluyla kaydınızı 20 Ocak cumartesi günü saat 13:00 kadar yaptırmanız gerekmektedir.Son dakika iptalleri konusunda özen göstermeniz rica olunur.

Servis saat ve guzergahları;
Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Konak’a gelecektir.
Araçlarımız Konak’tan saat 07.50’de Konak Pıer ile iskele arasındaki otobüs duraklarından hareket ederek Ücyol-köstence köprüsü-Şitinyer- Buca yönünde devam edecektir.

İletişim : Orcan Akyüz Tel : 505 756 75 58

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalın-mamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.