23 Şubat 2020 / Kaynaklar&Kavaklıdere Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 23 şubat Pazar günü, Kaynaklar Kavaklıdere parkurunda yürüyeceğiz.

Servis Güzergahımızda değişiklik olmuştur. Hatay-Üçkuyular-Güzelyalı sahil eklenmiştir. Lütfen duyuruyu dikkatlice okuyunuz.

Bu hafta çocuklarımız da yürüyecek. Çocuk grubumuz dışında, yürüyüşümüz, yavaş ve kısa yürüyecek grup ile hızlı ve uzun yürüyecek gruplar şeklinde yapılacaktır. Yavaş ve kısa yürüyecek grup için yürüyüşümüz, yaklaşık 16 km civarında orta zorlukta bir yürüyüş olacaktır.

Kahvaltımızı Kaynaklar’da, yapacağız.
Öğle yemeğimiz doğada, kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Servisimiz,
saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek.
Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek,
saat 08.00’de Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.

2.aracımız,
Bornova Hükümet Konağından saat 08.00’de hareket edecek olup, Özkanlar-Çamkıran- Bornova öğretmenevi – Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.

Araçlarımız, Konak’ta, Konak Pıer-iskele arasındaki otobüs duraklarından saat 08’20’de hareket edecek olup , daha sonra bir aracımız ,tünel-Şirinyer yolu ile devam ederken, 2.aracımız Güzelyalı sahilden devam edecek , Üçkuyular, Hatay caddesi ve Üçyol’dan geçerek devam edecektir

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bineceği durak ile birlikte bilgi vermelidir. Günübirlik yürüyüşlerde en geç, Cumartesi günü 17:00’a kadar bilgi verilmesi gerekmektedir. Keyifli faaliyetler dileriz.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: İlhan Efe Tel: 0532 442 30 83

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalı-dır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.