26 Mart 2023 / Bozdağ

Merhaba sevgili Olympos’lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 26 Mart Pazar günü, 2023 faaliyet programımızda yer alan ama yapamadığımız Bozdağ etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.
Bu haftaki yürüyüşümüz iki grup olarak yapılacaktır.
Az yürümek isteyen, A grubumuz, 400 metre rakım yükselerek, toplamda, yaklaşık 10 km yürüyecektir. B grubumuz ise Süphan ve Ağrı Dağı faaliyetlerine hazırlık olması için, hem eğitim, hem de antreman amaçlı zirve yapacaktır. Bu muhteşem parkuru kaçırmamanızı öneririz.
Kahvaltımızı Bozdağ köyünde yapacağız. Öğle yemeğimizi ise, doğada kendi getirdiklerimiz ile yapacağız.
(ARAÇ HAREKET SAATİ’NE DİKKAT)
Karşıyaka servisimiz, saat 06:45 de Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 06.50 de Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.00’de Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
2.aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pier’in karşısındaki duraklar) saat 07.00’de hareket edecektir. Her iki aracımız da Bornova Mustafa Kemal Bulvarını takip ederek, saat 07.20’de Bornova Hükümet Konağına gelecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç perşembe günü akşam saat 18.00’e kadar mutlaka bilgi vermelidir.
Bu saatten sonra arayanlar, yer olursa kabul edilecektir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim : Orcan Akyüz ☎️: 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz