28 – 31 Ekim 2021 / Bartın Amasra Kamp ve Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos Ailesi;
Hep beraber kamp yapmayı özledik. 28-31 Ekim 2021 tarihlerinde, oldukça güzel bir bölgeye, Bartın’a, Amasra’ya, kamp ve yürüyüşe gidiyoruz.
Özellikle sonbaharın güzelliklerini hep beraber yaşayalım istedik.
Faaliyetimiz için, 27 Ekim Çarşamba akşamı İzmir’den yola çıkacağız. 31 Ekim Pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir de olmayı planlıyoruz. Araç güzergahımız ve saatler, katılımcı arkadaşlara whatshap gruptan bildirilecektir.
Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır.
Herkes kendi kamp malzemesini kendisi getirecektir. Kulüpte sınırlı sayıda malzeme vardır. Malzeme ihtiyacı olanlara kulüpten verebiliriz.
Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 200 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir. Kapora olmadan kayıt yapılmayacaktır. Gelememe durumunuzda, yerinize gelen olmadığı sürece kapora iadesi yapılmayacaktır! Bunu, faaliyete katılan herkesin hakkını koruma adına yapıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Katılmak isteyenlerin, dağcılık Kulübü olduğumuzu, etkinliğimizin, çadır etkinliği olduğunu unutmamalarını rica ediyoruz. Etkinliğimiz, konfor beklentisi olanlar için uygun değildir.
Genel Hatlarıyla Programımız şöyle.
1.Gün
28 Ekim Perşembe sabah önce Güzelhisar’a gideceğiz. Basit yürüyüş yolu ile Lav Kayalıklarını göreceğiz. Dilenirse yukarıda kale kalıntılarına çıkacağız. Oradan Amasra’ya gideceğiz.
Sonra Ahatlar Milli Parkına gideceğiz. Daha sonra da kamp yerimiz Akkonak’a gideceğiz.
2.Gün
29 Ekim Cuma günü, minik motorlu kayıklarla, Delikli Şili kayasının olduğu yerde 15-20 dakikalık mini bir turumuz olacak. Sonrasında patikadan biraz yürüyüşümüz olacak.
Daha sonra Bal Deresi Ormanlarını geçerek 5 km yürüyerek, Gölderesi Şelalesine, yerel adıyla Çambu Şelalesine gideceğiz. Burada kum zambaklarının koruduğu Göçgün koyunu göreceğiz. Akşama doğru Ulus tarafına gideceğiz. Burada çadırlarımızda konaklayacağız.
3.Gün
30 Ekim cumartesi günü Ulukaya Şelalesi ve kanyonuna gideceğiz. Suya girmeden yanındaki yürüyüş yolundan, kanyonda yürüyüş yapacağız. Daha sonra da Drahna Vadisine giriyoruz. Akşam tekrar kamp alanımıza dönüyoruz.
4.Gün
31 Ekim Pazar günü Safranbolu Karabük üzerinden dönerken ağaç tünellerde sonbaharın ve doğanın güzelliğini yaşayacağız. Daha sonra da Safranbolu da Taş terası görüp, İzmir’e dönüşe geçeceğiz.
Gelirken, hoşgörünüzü getirmeyi unutmayın lütfen.
Bilgi ve başvuru: Hafize Yiğit:
532 777 07 92
Sevgiyle, dostlukla, kalın…
Not: Herkes uyku tulumu (korunaklı) , çadır ve matını kendisi getirecektir. Kulüpten malzeme isteyenler mutlaka bildirmelidir. Çadırı iyi olmayan arkadaşların, yağmur olasılığına karşı, çadırı bütünüyle kapatacak boyacı naylonu almasında fayda var. Ayrıca mevsim itibariyle, özellikle geceleri soğuk olur. Uzun kollu ve kalın giysiler, yedek ayakkabı, bolca yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, kamp ocağı, küçük sırt çantası , güneş gözlüğü, şapka, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.