10 Ekim 2021 / Azmak Sığacık Teos Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 10 Ekim pazar günü yapacağımız Efes Mimas yolunda, mecburiyetten dolayı, küçük bir değişiklik yaptık. Azmak-Sığacık-Teos Antik Kenti parkurunda yürüyeceğiz. Sezona yeni başlarken, alışma anlamında uygun. Yaklaşık 8 km.lik, oldukça kolay bir parkur. Teos antik kentinden sonra dileyenler, denize girebilir. Vaktimiz yeterince olacak. Denize girmeyi düşünenler mayosunu, havlusunu almayı unutmasın. İhtiyaçlarınızı deniz kenarındaki büfeden alabilirsiniz.
Havalar halen yazdan kalma .Şapka , güneş kremi ve güneş gözlüğü getirmeyi unutmayınız.
Kahvaltımızı yol güzergahımız üzerindeki Düzce köyünde yapacağız. Dileyen yanında getirdikleri ile yapar, dileyen oradan gözleme çay alır. Öğle yemeği molamız ise Sığacık’ın içinde olacak. Orada yiyebileceğiniz çok alternatif var.
Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak’tan saat 08.00’de Konak Pıer ile iskele arasındaki otobüs duraklarından hareket edecektir.
Araçlarımız Göztepe sahilden geçerek, Üçkuyula’ra girecektir. Saat 08.15’te Üçkuyular meydanda, benzinlikten binebilirsiniz. Aracımız benzinlikten sonra , otoban üzeri devam edecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte bilgi vermelidir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim: Hafize Yiğit Tel: 532 777 07 92
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalın-mamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.