28 Ekim 2020 / Sandras Zirve Cumhuriyet Tırmanışı

Değerli Olympos Marmaris Katılımcıları Faaliyete Katılmaya Karar Vermeden Önce Faaliyet Bilgilendirmesini Sonuna Kadar Dikkatlice Okuyunuz.
Katılmak İsteyenlerin En Geç 27 Ekim 2020 Salı, Saat 16:00 a Kadar;
olymposmarmaris@gmail.com mail adresine veya +90 505 822 22 64 Numaralı Telefona Mesajla Aşağıdaki Bilgiler İle Başvurması Gerekmektedir.
Katılımcı: Ad – Soyadı – TC. Kimlik No – Telefon No – Kan Grubu – HES Kodu
Aranacak Kişi: Ad – Soyadı – Telefon No
( Bu Bilgiler Ulaştırma Bakanlığı Ve Adli Makamlar Tarafından İstenmektedir )
Facebook Üzerinden Yapılan İşaretlemeler Katılım İçin Yeterli Değildir. Salı Akşamı 17:00 dan Sonra Yapılan İptallerden Araç Ayarlandığı İçin Ücret Talep Edilir.
Faaliyet Adı: Sandras Zirvesi Cumhuriyet Tırmanışı Günübirlik Faaliyeti
Tarih – Hareket Saati: 28 Mart 2020 Çarşamba – 08:00
Buluşma Yeri: L.C. Waikiki Karşısı Minibüs Durağı
Yürüyüş Mesafesi ve Saati: 12 km. / 6– 7 saat ( Molalar Dahil )
Rehber: İnci Dündar UYSAL
İletişim Bilgisi: +90 505 822 22 64 – olymposmarmaris@gmail.com
Sevgili Olympos Marmarisliler bu hafta sizlerle Sandras Zirve Cumhuriyet Tırmanışı (2294mt) yapacağız.
Parkur Bilgisi: Faaliyetimize; Marmaris’ten hareketle Yayla(Ağla) köyünün içinden geçerek Gökçe ova göletine ulaşacak ve orada Genel Merkezimiz ile Fethiye’den gelen arkadaşlarımızla buluşacak ve toprak yoldan yürüyerek başlayacağız. Orman içindeki patika yolları takip ederek, orman manzaralı yürüyeceğiz. Yolumuz üzerinde asırlık Ardıç Ağaçlarını görecek kısa molalar vererek yürüyüşümüze devam edeceğiz. Zirveye ulaştığımızda Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anacak ve Cumhuriyetimizin 97 Yılını büyük bir coşku ile kutlayacağız. TÜRK BAYRAKLARINIZI GETİRMEYİ UNUTMAYINIZ. Anı fotoğraflarımızı çektikten sonra inişe geçerek Gökçe ova Göletinde bizi bekleyen aracımıza ulaşacak ve faaliyetimizi sonlandıracağız.
Notlar: Katılımcı arkadaşların; mevsim koşullarına uygun, su tutmayan, çabuk kuruyan malzemelerden kıyafetler ( termal içlik, tişört, pantolon, mont vb. ), yağmurluk, sırt çantası, en az 2 lt. su, sıcak su, enerji veren yiyecekler ( meyve ve kuru yemiş ), bir öğünlük yemek, şapka, bere, düdük, kafa feneri, yedek pil, güneş gözlüğü, çakı, çakmak veya kibrit, güneş kremi ve ilk yardım çantası almaları önerilir. Deniz etkinliği için şort, mayo, bikini ve havlu vb. malzemeler.
Etkinlik süresince, rehberin tüm uyarılarına riayet edilir. Rehber, uygun görmesi halinde rota üzerinde değişiklik yapabilir. Etkinlik süresince doğaya stres ve ayak izleri dışında hiçbir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiçbir şey alınmaz.
Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün 1618 sayılı TÜRSAB yasası gereği A grubu seyahat acentesi güvencesinde düzenlemiş olduğu, GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ faaliyetinin taşıması Koral Tur tarafından yapılacaktır.

SEVGİLİ ÜYELERİMİZ PANDEMİ DÖNEMİNE UYUMLU ETKİNLİK KURALLARIMIZ
1. Her Salı 16.00’ya kadar etkinliğe katılmak isteyenler olymposmarmaris@gmail.com mail adresine veya +90 505 822 22 64 Numaralı Telefona Mesajla Aşağıdaki Bilgiler İle Başvurması Gerekmektedir.
Katılımcı: Ad – Soyadı – TC. Kimlik No – Telefon No – Kan Grubu – HES Kodu
Aranacak Kişi: Ad – Soyadı – Telefon No
2. HES kodu olmayan ve HES kodu kırmızı (olumsuz) katılımcılar etkinliğe kabul edilmeyecektir ve bölgeden uzaklaştırılması sağlanacaktır.
3. Faaliyetlerde kullanılacak ulaşım araçlarının Sağlık Bakanlığı veya ilgili makamlarca ilan edilen güncel kurallar çerçevesinde planlanması ve kullanılması gerektiği için, etkinliklerimiz mevcut dönem nedeniyle sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak olup, açıklanan kontenjana erişildiği zaman/ aracın dolması durumunda katılımcı kabul edilmeyecektir fakat talepler için yedek liste oluşturulacaktır. İkinci araç için yeterli sayı olması durumunda yedek listenin faaliyete katılımı sağlanacaktır.
4. El sıkışmaktan, sarılmaktan, öpüşmekten, yakın temastan, su kapları başta olmak üzere aynı kaptan su içmek, ortak kaptan yemek yenilmesi gibi davranışlardan kaçınılmalıdır.
5. Etkinliğimize, nefes darlığı, astım, bronşit ve doğa yürüyüşüne uygun olmayan kişiler kabul edilmeyecektir. Bu hastalıklara sahip olanların bilgi vermeden katılması durumunda bütün sorumluluk kendilerine aittir.
6. Faaliyet öncesi katılımcıların, ateşi ölçülecek ve ateşi 38,3 °C üzerinde çıkan bireylerin faaliyet ortamına girişlerine müsaade edilmeyecektir. (Tüm dağcılık etkinliklerini sağlıklı iken yapınız, “Dağlar duruyor, iyileşince yine gidersiniz”, Covid-19’un doğada, dağda tedavisi güncel bilgiler ışığında henüz mümkün değil, risk almayınız!). Faaliyetin gerçekleştirileceği ortamın girişinde uygun antiseptik solüsyonlar kullanılarak tüm katılımcıların el dezenfeksiyonu sağlanacaktır.
7. Katılımcılara Ek’teki bilgilendirme ve onay formunun okutulup imzalanması sağlanarak faaliyet raporuna eklenmesi gerektiğinden, imzası eksik olanlar etkinliğe kabul edilmeyecektir, formlar etkinlik sorumlusuna teslim edilecektir.
8. Toplu etkinliklere katılan, yurt dışı seyahat eden veya temaslı olanların 14 gün geçmeden etkinliklerimize katılmaları yasaktır. Ülkemiz ilgili kurum ve kuruluşlarının konu ile ilgili talimatlarına titizlikle uyulmalıdır. Bu durumda olduğunu bilip, bilgilendirme formunu imzalamış olsa dahi etkinliğe katılanlar düzenlenecek faaliyetlerimize hiçbir şekilde alınmayacaklardır. Bu kişiler hakkında doğan yasal şikâyet hakları kullanılacak. Bulaş olması durumunda tüm sorumluluk o kişiye ait olacaktır.
9. Araçta yapacağımız yolculuk boyunca herkes maskesini burnunu da kapatacak şekilde takacak, çıkaranlar uyarılacak, uyarıya rağmen maske takmamaya devam edenler bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir.
10. Faaliyet esnasında katılımcıların maske ve sosyal mesafeyi (en az 2 m aralıklarla izleme) korumaları istenerek uymaları sağlanacaktır.
11. Faaliyet ortamında zorunlu olmadıkça gıda maddelerinin paylaşılmaması, tüketilecek ise uygun şekilde ambalajlanmış olmalarına özen gösterilmesi, kesinlikle gıdalar ile el temasının engellenmesi gereklidir.
12. Günübirlik yürüyüş ve dağcılık etkinliklerinde tek kol yürüyüş düzeninde en az 2 m
aralıklarla tek sıra yürünmeli. Molalarda sosyal mesafeye uyularak dinlenilmeli.
13. Etkinliklerimize üyelerimiz ve lisanslı sporcularımız kabul edilecektir.
Bu duyurunun amacı Covid-19 salgını sonrasında normalleşme sürecinde Türkiye Dağcılık Federasyonu, İl Temsilciliği ve kulüpler tarafından gerçekleştirilecek olan her türlü faaliyette ile ilgili usul ve esasları belirlemektir.
Bu kararlara hassasiyet ile uymamız yaptığımız etkinliklerden uzak kalmamızı engelleyecektir. Pandeminin gelişimi ve yayınlanan kanun, genelgelere vb.ne göre kurallarda değişiklik olabilir. Açıklaması yapılan kurallara uyumlu davranarak doğada kalabilelim. Doğayı ve çevreyi koruma bilinci ile hareket eden tüm üyelerimizin kurallara uyarak bizden daha hassas olacağına şimdiden güvenimiz tamdır.
OLYMPOS DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
MARMARİS TEMSİLCİLİĞİ
KEYİFLİ BİR FAALİYETTE BULUŞMAK DİLEĞİYLE