29 Aralık 2019 / Hatundere Dumanlıdağ Helvacıköy Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 29 Aralık Pazar günü, 2019 yılının son doğa yürüyüşünde, Hatundere Dumanlıdağ Helvacıköy parkurunda yürüyeceğiz.

Kısa ve az yürüyecekler için parkurumuz, yaklaşık 13 km olup, orta zorluktadır. .Hızlı ve uzun yürüyecek grubumuz ise Dumanlıdağ zirveye gidecektir.

Kahvaltımızı Hatundere köyünde kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır. Yolumuz üzerinde içilebilecek su kaynağı vardır.
Yürüyüş bitiminde köyde bizim için yöresel ürünlerden sergi olacak, alabilirsiniz.

1.aracımız,
Konak’tan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) saat 08.00’de, hareket edecek olup. Alaybey’den devam ederek, saat 08.15’te Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek, Anadolu Caddesine çıkacaktır.

2.aracımız, ise, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 08:00 de hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçerek, Smyrna Meydanı ve yine Alaybey’den devam edecektir. Saat 08.15’te Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek, Anadolu Caddesine çıkacaktır.