29 Ekim 2017 / Menekşe Balaban Göleti Yeniköy’de Yürüyeceğiz.

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 29 Ekim Pazar günü, Menekşe-Gölet-Yeniköy parkurunda yürüyeceğiz. Yeniköy parkuru, Seferihisar ile Cumaovası arasında olup, sonbahar mevsiminde kaçırılmaması gereken+bilinmeyen rahat ve güzel bir parkurdur. Öğle molamızı, muhteşem göl manzarasına karşı veriyoruz. Gidişte 7km, dönüşte ise 6km yürünecek olup, rotamız üzerinde bizi yoracak fazla yokuş bulunmamaktadır. Tek grup olarak yürünecek olup, rehberimiz Arslan Savul arkadaşımızdır.

Not: Kahvaltı molası, Cumaovası yolu üzerinde verilecek olup, buradan gevrek-boyoz-ekmek-su-meşrubat vs. temin edebilirsiniz…

Servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07:30 da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den sonra, Smyrna Meydanı ve Folkartın önünden geçerek Konak’a gelecektir. Aracımız Konak’tan, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 08.00’de hareket edecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14
Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.
Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.