3 Şubat 2019 / Doğançay Senatoryum Tantalos Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 3 Şubat pazar günü, doğa yürüyüşümüzü , Doğançay-Senatoryum-Tantalos-Sancaklı parkurunda yapacağız. Yavaş ve az yürüyecek grubumuz (A grubu) , yürüyüşe Sancaklı köyünden başlayacak, Senatoryuma gidecek, sonra yürüyüşü yine Sancaklı köyünde bitirecektir. Yaklaşık 13-14 km. yürünecektir. Hızlı ve uzun yürüyecek grubumuz (B grubu) İse Tantalosa gidip dönecektir. Bu grubumuz da yaklaşık 18 km. yürüyecektir.
Bu haftaki yürüyüşümüzü, 27 Ocak 2018 tarihinde kaybettiğimiz, kulübümüz yamaç paraşütü üyesi Fatih Akdoğan ve 10 Şubat 2018 tarihinde kaybettiğimiz üyemiz Ayşe Keltek arkadaşlarımızın anısına yapacağız. Nur içinde uyusunlar.

Kahvaltımızı bir cafede yapacağız. Burada simit, poğaça vs. her şey var. Öğle yemeğimiz doğada, kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Servisimiz, Konak’tan İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) , saat 08.00’de, hareket edecek olup, saat 08.15’de Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek devam edecektir.

2.aracımız Bornova Hükümet Konağı Önünden saat 08.00’de hareket edecek olup, Smyrna Meydanından geçerek, saat 08.15’de Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek devam edecektir

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durağı bildirerek, bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim:Bayram Ünlükoç Tel: 532 234 60 49

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöple-rimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.