30 Aralık 2018 / Narlıdere-Halkapınar Çeşmesi

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 2018 yılının son yürüyüşünü, 30 Aralık pazar günü, Narlıdere-Halkapınar Çeşmesi parkurunda yürüyeceğiz.Yürüyüşe Narbel tarafından başlayacağız, Balçova termal’de bitireceğiz. Bitişte termal tesise girmek isteyenler hazırlıklı gelebilir. Ama termal tesise girmek isteyenler, evlerine kendi imkanları ile dönecektir.

Kısa mesafe yürüyecekler için yaklaşık 12 km.lik çok dik olmayan keyifli bir rota. Yani ilk kez yürümek isteyenler burada deneyebilir.

Kahvaltımızı Narbel’de Yasar Kemal sosyal tesislerinde yapacağız. Burada simit, boyoz her şey var. Tesis, dışarıdan yiyecek getirilmesini istemiyor. Yanında alışveriş imkanı da var.
Öğle yemeğimiz doğada, kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Karşıyaka servisimiz, saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 08.00’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir. 2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 08.00’de hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak’tan saat 08.20’de Konak Pıer ile iskele arasındaki otobüs duraklarından hareket edecektir.
Araçlarımız saat 08.30’da Üçkuyular meydandan geçerek, devam edecektir. Lütfen araç kalkış saatinden önce duraklarda hazır olunuz.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim:Bayram Ünlükoç Tel: 532 234 60 49

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.