5 Kasım 2017 / Yeni Foça Kozbeyli’ye Dağ Çileği Toplamaya Gidiyoruz.

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 5 Kasım Pazar günü, dağ çileği toplamaya Yeni Foça-Kozbeyli parkuruna gidiyoruz. Yürüyüşümüze, Foça ilçemize bağlı Yeniköy.den başlıyoruz
Dede dağı eteklerinden dağ çileklerimizi topladıktan sonra, öğle yemeğimizi doğada, kendi getirdiklerimiz ile yapıyoruz. Daha sonra parkurumuzun bitiş yeri olan Kozbeyli Köyüne inerken , Gencelli Koyu’nun manzarası size eşlik edecek. Köyde Kozbeyli’nin dibek kahvesini içebilir, köy meydanında kurulan, köylü pazarının alışveriş yapabilirsiniz.
Parkur, yaklaşık 11 km olup, herkesin zorlanmadan yürüyebileceği bir parkurdur.

Tek grup olarak yürünecek olup, rehberimiz Arslan Savul arkadaşımızdır.

Not: Kahvaltı molası, Ilıpınar Köyünde verilecek olup, Köy bakkalından ihtiyaçlarınızı, unlu mamullerden kahvaltılıklarınızı alabilirsiniz . Ayrıca rotamız üzerinde su olmadığından yeterli miktarda suyunuzu almayı unutmayınız. Dağ çilekleri için saklama kabı getirmeyi unutmayınız.

1.aracımız, Konak’tan, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 08.00’de, hareket edecek olup. Alaybey’den devam ederek, saat 08.15’te Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek, Anadolu Caddesine çıkacaktır.

Bornova servisimiz ise, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 07:45 te hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçerek yine Karşıyaka’ya gelecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.
Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.