5 Mayıs 2019 / Turgutlar Köyü Suuçan Şelalesi Sezon Kapanış Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, sezonun son doğa yürüyüşünde 5 Mayıs Pazar günü, Menemen Turgutlar Köyü Suuçan Şelalesi parkurunda yürüyeceğiz.
Daha önce iniş tecrübesi olan arkadaşlar ile yürüyüş sonrasında şelaleden iple iniş yapılacaktır. Dolayısıyla şelaleden iniş yapmak isteyenlerin yanlarında yedek giysi, mayo, suda giyebileceği ayakkabı, havlu vb. malzemeleri bulundurması önemlidir.İple iniş yapmayı düşünen arkadaşların önceden bildirmesini ve gelirken yanlarında emniyet kemeri, kask, karabina, yardımcı ip vs. getirmesini rica ederiz. Malzeme eksiği olan arkadaşlar bildirirse, kulüp malzemesinden yardımcı olunur.

Servisimiz, Konak’tan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Ko-nak Pıer’in karşısındaki duraklar), hareket edecek olup, saat 08.15’de Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek devam edecektir. 2.aracımız Bornova Hükümet Konağı Önünden saat 08.00’de hareket edecek olup, saat 08.15’de Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek devam edecektir .

Kahvaltımızı yol üzerinde bir kahveden alacağımız çaylarla, kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz de doğada yine kendi getirdiklerimiz ile olacak .

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif, az yer tutan termal giy-siler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürü-yüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lam-bası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini, içeceğini kendisi getirmelidir. Gidi-len rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molası-na kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri toplu-yor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.