Buca Kaynaklar Atayı Anma Yürüyüşü

Merhaba Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 13 Kasım Pazar günü, Buca Kaynaklar parkurunda yürüyeceğiz.
Yürüyüşümüzde A grubun (yavaş grup) rehberliğini Mustafa Akdemir , B grubun (hızlı grup) rehberliğini ise Ali Arabacı arkadaşlarımız yapacak.
Karşıyaka servisimiz, saat 07.10’da Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15’te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek Konak’a gelecektir.

Araçlarımız Konak viyadük altından, saat 08.00’de hareket edecektir.

Bu hafta için, ayrıca Bornova servisi olmayacaktır. Saat 08.00’de Konak’tan kalkan aracımız Bornova Öğretmenevi’nden sonra , Özkanlardan geçerek Bornova merkeze gidecektir. Mustafa Kemal Bulvarından binecekler, Saat 08.10’dan itibaren Bornova merkeze gidecek şekilde binebilir.

Bu hafta tüm İzmir Kulüpleri olarak Bornova Meydanında 10 Kasım Atayı Anma töreni yapılacaktır. Yürüyüşe gelemiyecek olan arkadaşlar da Olympos adına ayrılan 23 numaralı bölümde törene katılırlarsa çok memnun oluruz. Tören için Bornova Meydana gelen arkadaşlar Ali Arabacı arkadaşımızı arayabilir. Tel: 533 732 27 19

Kahvaltımızı yolda kendi kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz de yine doğada kendi getirdiklerimiz ile olacak.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Hakkı Cangöz Tel: 532 253 23 16
Menderes Kulinca Tel: 555 572 99 73

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır.
Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız.
Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozyacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lam-bası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır.
Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz.
Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.