1 Ekim 2017 / Manisa Yarıkkaya Kanyon Geçişi ve Sülüklügöl’e Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak,1 Ekim Pazar günü, Manisa Yarıkkaya Kanyonuna gidiyoruz. Bu faaliyetimizde bir grubumuz Kanyon geçişi yaparken, diğer grubumuz aynı bölgede Sülüklügöl’e doğa yürüyüşü yapacaktır. Kanyon geçişi teknik olduğundan, daha önce eğitim almış ve iple iniş tecrübesi olan arkadaşlar katılabilecek olup, kanyona girecek arkadaşların emniyet kemeri, kask, karabina sekizli ve pursik getirmeleri gerekmektedir.
Kanyon geçişi için rehberlerimiz Tuncay Eryılmaz ve Necmi Ertenü arkadaşlarımız. Doğa yürüyüşü için rehberimiz Arslan Savul arkadaşımız.
Kahvaltımızı Manisa’da, yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeği ise, doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07:30 da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek Konak’a gelecektir. 2.aracımız Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden, saat 07.30’da hareket edecek, daha sonra Bornova Öğretmenevi’nden geçerek, Bornova Hükümet Konağı yönünde gidecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, nereden bineceği bilgisi ile birlikte, mutlaka bilgi vermelidir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim: Hakkı Cangöz Tel: 532 253 23 16 Menderes Kulinca Tel: 555 572 99 73
Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz.
Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.
Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.