10 Aralık 2023 / Cumalı-Karaot Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular
10 Aralık Pazar günü Kemapaşa ilçemizin Cumalı köyünden başlayacak yürüyüşümüz Torbalının Karaot köyünde bitecektir.Yürüyüşümüz orta zorluktadır.
Sabah kahvaltımızı guzergahımız üstünde uygun bir yerde yapacağız.Ögle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimizle doğada yapacağız.
Yürüyüşümüz tek grup halinde yürünecektir.
Araç güzergahı ve
Saatleri:
Karşıyaka servisimiz;
saat 07:30 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 08:00’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
Konak aracımız;
Konak pier karşısı otobüs duraklarindan 07:30 da hareket edecektir.Her iki aracımızda Mustafa Kemal Bulvarından devam ederek Bornova hükümet konağı,Manisa kavşağı Ege üniversitesi kampüsünden Kemalpaşa yönünde devam edecektir.
Araç kalkış saatinden önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.
Araç organizasyonu açısından katılımınız 09 Aralık Cumartesi günü saat 13:00 kadar ilgili irtibat numarasını arayarak yada WhatsApp tan mesaj atarak kesinleştirmeniz gerekmektedir.bu saatten sonraki katılım istekleri araçta uygunluk durumuna göre degerlendirilecektir.
Son dakika iptalleri konusunda gerekli hassasiyetin gosterilmesini önemle rica ederiz.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim : Orcan Akyüz : 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.