17 Aralık 2023 / Tire Akyurt Köyü -Kartal Dagı-Küçükkale Köyü Doğa yürüyüşü

merhaba sevgili Olymposlular
17 Aralık Pazar günü yürüyüşümüz Tirenin Şirin köylerinden Akyurt’ta başlayıp Küçükkale köyünde bitecektir.Parkur yaklaşık 14 km ve orta zorluktadır.Yürüyüşümüzü Tire Dağcılık ve Doğa Sporları kulübü ile birlikte yürüyeceğiz.
sabah kahvaltısını tire ogretmen evinde yapacagız.Öglen yemegini getirdiğimiz kumanyalar ile doğada yapacağız.
Araç güzergahı ve saatleri;
Karşıyaka servisimiz
saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
Bornova servisimiz; Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Konak’a gelecektir.
Araçlarımız Konak’tan saat 07.50’de Konak Pıer ile iskele arasındaki otobüs duraklarından (deniz tarafı)hareket edecektir.
Araclarımız daha sonra Üçyol, Karabağlar, Gaziemir, yolunu takip edecektir.
Araç kalkış saatinden önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.
Araç organizasyonu açısından yürüyüşe geleceklerin en geç 15 Aralık Cuma günü saat 17:00 kadar bilgi vermeleri gerekmektedir.Son dakika iptalleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ediyoruz.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın…
.
İletişim : Orcan Akyüz tel : 505 756 75 58
Önemli Duyurular:
Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalın-mamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz