10 Mart 2024 / Demirci Köyü Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’lular ve doğa sever dostlarımız.
Olympos Dagcılık olarak 10 Mart pazar günü yıllık program dahilinde olan Torbalı ilçemizin şirin köylerinden Demirci’nin dağlarında yürüyeceğiz. parkurumuz çok bilinmeyen yeni bir parkur kendini denemek isteyen doğa yürüyüşüne başlamak isteyenler için uygun bir parkurdur.
Parkurumuz herkesin yuruyebilecegi zorlukta ve yaklaşık 13 km
Kahvalti molası güzergahımız üzerinde uygun bir yerde verilecektir.Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimizle doğada yiyecegiz.
Yürüyüşümüz tek grup halinde olacaktir
1.aracımız Karşıyaka Girne caddesi MC Donalds tan 07:10 da hareket edecek olup 07:20 de bostanlı iskele,07:30 da karşıyaka iskeleye uğrayarak 08:00 da konağa gelecektir.
2.aracımız, ise, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 07:30 da hareket edip Mustafa Kemal paşa caddesini takip ederek 08:00 da konağa gelecektir
Araçlarımız 08:00 da konak pier önünden hareket ederek Üçyol, Karabağlar, Gaziemir güzergahını takip edecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cumartesi günü a
saat 13.00’a kadar mutlaka bilgi vermelidir.Bu saatten sonra arayanlar yer olursa kabul edilecektir.
NOT: Cumartesi günü saat 13:00 dan sonra yapılan iptallerden etkinlik ücreti alınacaktır.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim : Orcan Akyüz Tel : 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.