25 Şubat 2024 / Aigai Antik Kenti-Yunt Dağı Koca Çay Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’lular ve doğa sever dostlarımız.

Olympos Dagcılık kulübü olarak 25 Şubat 2024 pazar günü Manisa Yunusemre ilçesi sınırları içerisinde bulunan tarih ve doğa zengini bir parkurda yuruyecegiz.Köseler köyünden başlayacağımız yürüyüşümüzde önce Aigai antik kentini rehberimiz eşliğinde gezip bilgilenecegiz,daha sonra tarihi taş döşeli yollardan yürüyerek öğle molası vereceğimiz koca çay deresi yanına geleceğiz burada hem öğle molamız olacak hemde Apollon tapınağı kalıntıları’nı gezeceğiz.Ögle molasından sonra farklı bir rotadan yürüyüşümüzün başladığı Köseler köyüne dönecegiz.
Parkur orta zorlukta ve yaklaşık 12 km

Kahvalti molası güzergahımız üzerinde uygun bir yerde verilecektir.Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimizle doğada yiyecegiz.

Yürüyüşümüz tek grup halinde olacaktir

1.aracımız,
Konak’tan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) saat 07:30 da hareket edecek olup. Alaybey’den devam ederek, saat 07:50 de Karşıyaka iskele karşısı, öğretmenevi önünden, daha sonra da Girne Caddesinden geçerek, Anadolu caddesinden menemen yönününe devam edecektir.

2.aracımız, ise, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 07:30 da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçerek, Smyrna Meydanından geçerek Anadolu caddesi üzerinden menemen yönüne devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cumartesi günü a
saat 13.00’a kadar mutlaka bilgi vermelidir.Bu saatten sonra arayanlar yer olursa kabul edilecektir.
NOT: Cumartesi günü saat 13:00 dan sonra yapılan iptallerden etkinlik ücreti alınacaktır.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim : Orcan Akyüz Tel : 505 756 75 58

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.