18 Şubat 2024 / Dereköy-Mahmut dağı-Yukarı kızılca Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular ve doğa sever dostlarımız.

18 Şubat Pazar günü Kemalpaşa’nın Şirin köylerinden Dereköy-Yukarı Kızılca parkurunu yürüyeceğiz.Yürüyüşümüz yine iki grup halinde olacaktır.

A grubu Dereköy den başlayarak Mahmut dağı boynundan yukarı kızılca köyüne inecektir.Parkur orta zorluktadır.600 mt rakım ve yaklaşık 12 km

B grubu Dereköy den başlayıp Mahmut dağına zirve yaparak yukarı kızılca köyüne inecektir.Parkur orta üstü zor.1000 mt rakım ve yaklaşık 17 km

Sabah kahvaltımızı Dereköy de kahvelerde yapacağız.Ögle yemegimizi yanımızda getireceğimiz kumanyalar ile doğada yapacağız.

Servis Güzergah ve saatlerimiz.

Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’de Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.

2.aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pier’in karşısındaki duraklar) saat 07.30’da hareket edecektir.
Her iki aracımız da Bornova Mustafa Kemal Bulvarını takip ederek, Bornova Hükümet Konağına gelecek, sonra da, Manisa Kavşağı Ege Üniversitesi kavşağından geçerek devam edecektir.

Araç kalkış saatinden önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cumartesi günü saat 13.00’a kadar mutlaka bilgi vermelidir. Bu saatten sonra arayanlar, yer olursa kabul edilecektir.

Not: son dakika iptalleri konusunda gerekli hassasiyeti göstermenizi önemle rica ederiz.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim : Orcan Akyüz Tel : 505 756 75 58

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.