11 – 12 Mayıs 2019 / Kula’da Kamp Sandal Dağı ve Kuladokya’da Yürüyüşler…

Merhaba sevgili Olympos’lular,

11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde, çok güzel bir yürüyüş ve fotoğraf gezisi etkinliğine; tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Manisa’nın ilçesi Kula’ya kampa gidiyoruz.

Kahvaltı molamızı Sart’ta vereceğiz. Kahvaltılıklarınızı evinizden de getirebilirsiniz. Oradaki çorbacılardan da yiyebilirsiniz.

‘Kuladokya’ adı verilen peri bacaları, Kapadokya’dan sonra dünyadaki bu tür ikinci oluşumdur. Burada , Kapadokya benzeri coğrafi oluşum, yani Peribacaları, Tarihi Kula Evleri ve Kula Sokakla-rı, Şifalı Kaplıcaları, Tabduk Emre ve öğrencisi Yunus Emre’nin Türbesi, Türkiye’nin en Genç Volkanları ve Volkanik Arazisi bulunmaktadır. Kula tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra efeleriyle, yöresel elişileriyle , Keçe Halılarıyla görülmesi gereken çok özel bir yerleşimdir.

Türkiye’nin benzersiz Kültürel ve Jeolojik zenginliklere sahip ilk Jeoparkı Katakekaumene/Yanık Ülke Kula’dadır.

Kula’ya gidip de Kula Mutfağının Tadına bakmadan dönmek olmaz. Burada Güveç, İçli Pilav, Kuzu Dolması, Höşmerim, Sebze yemekleri ve Kula’ya Özgü Pideler yiyebilecekleriniz arasındadır.

Etkinliğimiz, çadır konaklamalıdır. Kampımızı İsmail arkadaşımızın Kula’daki bahçesinde yapacağız. Malzeme ihtiyacı olanlara kulüpten malzeme verebiliriz.

En geç saat 22.00’de İzmir olmayı planlıyoruz.
Yol ücreti katılımcı sayısına göre aramızda paylaşılacak olup, gelmek isteyenler, elden 50 TL kapora ödeyerek kayıt yaptırabilir.

Katılmak isteyenlerin, dağcılık kulübü olduğumuzu, etkinliğimizin tamamen çadır etkinliği olduğunu, unutmamalarını, rica ediyoruz. Gelirken, hoşgörünüzü de getirmeyi unutmayınız.

Faaliyetimiz için, 11 Mayıs cumartesi sabahı yola çıkacağız.
Aracımız cumartesi Sabah 07.00’te Girne Caddesinden geçerek, saat 07.10’da Karşıyaka iskelesi otobüs duraklarından, 07.30’da Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar), saat 08.00’de ise Ege Üniversitesi kampüsün-den hareket edecektir

Oturma düzeni yazılma sırasına göre yapılacaktır Bornova kampüsten hareket edecektir

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
Bilgi ve başvuru:İsmail Kasap
Tel: 505. 292 83 87

Not: Herkes uyku tulumu, çadır ve matını kendisi getirecektir. Kulüpten malzeme isteyenler mutlaka bildirmelidir. Çadırı iyi olmayan arkadaşların, yağmur olasılığına karşı , çadırı bütünüyle kapatacak boyacı naylonu almasında fayda var. Hem kısa kollu t-shirt, hem de uzun kollu ve kalın giy-siler, yedek ayakkabı, yağmurluk, kafa lambası, kamp ocağı, küçük sırt çantası , güneş gözlüğü, güneş kremi, şapka, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.