13 – 14 Mayıs 2017 / Anadolunun Olymposları 4 ”Kazdağları – ASSOS”

Olympos Dağcılık Kulübü olarak, Anadolu’nun Olympos’ları tırmanışlarının 4.sünde, 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Kaz Dağlarına ve sonrasında Assos’a gidiyoruz. Çadır konaklamalı yapılacak olan etkinliğimizde, cennetten bir köşe, Bayramiç Ayazma milli parkında kamp yapacağız. Efsaneye göre Hera, Afrodit ve Athena’nın katıldıkları, Truva Savaşı’na yol açan o meşhur tarihin ilk güzellik yarışması burada yapılmış, Zeus burada doğmuş, tanrılar Truva Savaşı’nı buradan izlemiş ve Afrodit ilk kez burada aşık olmuş. Kamp yeri öylesine güzeldir ki, Ayazma’nın doğasına hayran kalacaksınız.

Cumartesi günü erken saatte çadırlarımızı kurduktan sonra, Kaz Dağlarının 1774m olan Karataş zirvesi ile 1726 m rakımlı Sarıkız zirvelerine gidilecek. Parkur oldukça dik ve uzun.Yürüyüşe gelmek istemeyenler, kamp yerinin keyfini yaşayabilir.

Pazar günü ise tarihi ve doğal güzelliği ile büyüleneceğiniz Assos’a gideceğiz ve Assos’da denize girmenin keyfine varacağız.
Geçmişi 3000 yıl öncesine dayanan Assos, yine tarihi Behramkale koyu ile iç içe geçmiş, çok büyülü bir yerdir.

Bölgede bulunan çok sayıda antik yerleşme merkezinin en önemlilerinden birisidir. Assos, ünlü filozof Aristo’nun burada evlenmesine neden olacak güzellikte saklı bir cennettir.
Tarihi evlerden oluşan köyde, Ortaçağ mimarisini andıran yapılar arasında dolaşırsınız. Tepelerde binlerce yıllık taşların üzerinde yürürken, pırıl pırıl denize karşı kurulmuş olan bu antik kentin sakinlerinin, ne kadar şanslı olduklarını düşünürsünüz.
Bu gün ASSOS görkemli tarihi geçmişi, temiz havası, lacivert denizi ve balıkçılığı ile çok güzel bir tatil yöresidir.

Aracımız 12 Mayıs Cuma günü Konak viyadük altından saat 23.30 da, Karşıyaka Anıt’tan saat 24.00’de hareket edecektir.

14 Mayıs Pazar gecesi en geç saat 23.00’de İzmir’de olmayı planlıyoruz

Bu etkinliğimiz için yol ücreti, çadır yeri kirası dahil 100 TL. olup, etkinliğe katılmak isteyenlerin, 50 TL kaporayı elden kulübe yatırmaları gerekiyor.

Not: Bu faaliyete katılacak kişilerin müze kartlarını yanlarında getirmeleri önemlidir.
Bu faaliyetimiz için uyku tulumu, çadır , mat ve kafa lambası almayı unutmamalısınız.Uyku tulumu, çadır, ve mat ihtiyacı olanlara kulüpten malzeme temin edilir.
Ayrıca mayo, havlu, terlik, rahat yürüyüş giysisi, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, küçük sırt çantası , uzun kollu ve kalın giysiler, yedek ayakkabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aletini almayı unutmayınız.

Bilgi ve rezervasyon Hafize Yiğit tel: 532 777 07 92