13 Ekim 2019 / Spil’de Çocuklar da Yürüyecek……

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 13 Ekim pazar günü, Spil Oduncu Vadisi parkurunda yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzde yavaş ve kısa yürüyecek olan A grubu , hızlı ve uzun yürüyerek, zirveye gidecek olan B grubu ile çocuk yürüyüşümüz olacak. Çocuğunuza bir iyilik yapın ve onları doğaya çıkarın. Çocuklarla yaklaşık 5-6 km yürüyeceğiz, oynayacağız. Tek başına çocuk kabul edilmez, mutlaka aileden yakını yanında olmalıdır.

Şapka , güneş kremi ve güneş gözlüğü getirmeyi unutmayınız.
Kahvaltımızı Manisa merkezde yanımızda getirdiklerimizle yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Bugün aynı zamanda ülke genelinde başlatılan, dağ yaşamının korunması ve sürdürülebilir bir dağcılık için, dağlarımızın temizlenmesi projesine destek verilecektir.
dağlarımızın bulunduğu bölgelerdeki doğal kaynakların, peyzajların, dağ yaşamının, çevrenin korunması için herkes gibi biz de yürüyüş rotamız olan Spilde bulunan katı atıkları toplayarak şehre indireceğiz. Desteğiniz bizler için çok önemli.

Karşıyaka servisimiz, saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 08.00’da Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.

2.aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) saat 08.00’de hareket edecektir.
Her iki aracımız da Bornova Mustafa Kemal Bulvarını takip ederek, saat 08.15’te Bornova Hükümet Konağına gelecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bineceği durak ile ile birlikte bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: İlhan Efe Tel: 532 442 30 83

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vü-cut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktar-da suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.