13 Kasım 2022 / Atayı Anma Mahmut dağı yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular;
Bu hafta 13 Kasım Pazar günü, Atamızı anmak için Kemalpaşa Yukarı Kızılca köyünden başlayıp, Mahmut dağı zirvesinde olacağız.
Yürüyüşümüz iki grup halinde olacaktır. B grubu 18 km yürüyerek Mahmut Dağı zirve yapacak, A grubu ise klasik rotadan çıkarak yaklaşık zirve altından farklı bir rotadan dönüş yapacaktır. A grubun rotası yaklaşık 12 km olacak.
Tüm İzmir Kulüpleri ile beraber, Bornova Hükümet Konağı meydanında , önce, Atamızı anacağız, sonra da Kemalpaşa Yukarı Kızılca köyüne gideceğiz.
Yürüyüşe gelemeyecek olan arkadaşlar da saat 08.3O’da, törene katılabilir. Gelirken bayrağınızı getirmeyi unutmayın.
Kahvaltımızı Bornova meydanda tören öncesi kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile (buradan simit vs de alabilirsiniz) yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’de Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
2.aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pier’in karşısındaki duraklar) saat 07.30’da hareket edecektir.
Her iki aracımız da Bornova Mustafa Kemal Bulvarını takip ederek, Bornova Hükümet Konağına gelecektir.
Araç kalkış saatinden önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cumartesi günü akşam saat 17.00’e kadar mutlaka bilgi vermelidir. Bu saatten sonra arayanlar, yer olursa kabul edilecektir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim : Orcan Akyüz tel : 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.