27 Kasım 2022 / Kırıklar – Gelindagi

Merhaba sevgili Olympos’lular
Bu hafta yürüyüşümüzü yine iki grup halinde yapacağız. A grubu Kırıklar köyünden başlayarak İn deresi kanyonundan, Söğütlü çeşme ye ulaşacaktır. Burada verilecek öğle yemeği molasından sonra klasik sırt rotasından yine Kırıklar köyüne dönecektir. Rota uzunluğu yaklaşık 13 km orta zorlukta.
B grubu ise, Kırıklar köyünden başlayıp, klasik rotayı takip ederek, Gelin Dağına zirve yapacaktır. Dönüş farklı bir rotadan Vişneli Köyüne olacaktır. Rota uzunluğu yaklaşık 16 km orta-zordur.
İlk kez doğaya çıkmayı düşünenlerin kendini denemesi için uygun bir parkurdur.
Kahvaltımızı Kırıklar köyünde yapacağız.
Öğle yemeği molamız doğada kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
Servis güzergahımız aşağıdadır.
Karşıyaka servisimiz, saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 08.00’de Karşıyaka iskeleden hareket edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 08.00’de hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak’tan saat 08.20’de Konak Pıer ile iskele arasındaki otobüs duraklarından (deniz tarafı)hareket edecektir.
Araçlarımız saat 08.25’de Üçyol otobüs duraklarından ve devamında Köstence köprüsü, Şirinyer, Buca güzergahında devam edecektir.
Araç kalkış saatinden önce durakta hazır olmanızı önemle rica ederiz.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç Cuma günü akşam saat 17.00’e kadar mutlaka bilgi vermelidir. Bu saatten sonra arayanlar, yer olursa kabul edilecektir.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim : Orcan Akyüz tel : 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif, az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini, içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su du-rumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedece-ğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurma-nızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.