14 – 16 Haziran 2018 / Bayramda Bozcaada ve Kaz Dağları

Merhaba sevgili Olympos’lular,
Bayramda, yani 14-15-16 Haziran’da Bozcaada ve Kaz Dağlarına gitmeyi planlıyoruz. Ancak geçen yıl, yaz döneminde Bozcaada’ya büyük otobüs girişi yasaklanmıştı. Bizim gittiğimiz tarihte yasak devam eder mi konusunda Gestaş henüz cevap veremedi, bekliyoruz. Bu nedenle, küçük araçlarla mı gideriz, orada ikinci araç mı kiralarız, maliyeti bilemiyoruz. Programınızı önceden planlamanız açısından yine de sizlerle paylaşmak istedik.

Aracımız 13 Haziran çarşamba akşamı, saat 23.00’de Konak İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden , daha sonra Folkart, Smyrna Meydanından geçerek, saat 23.30 da Karşıyaka iskeleden hareket edecek, Girne caddesinden geçerek , Anadolu Caddesi üzerinden devam edecektir.

Öncelikle Bozcaada’ya gideceğiz ve 1 gece kalacağız. Bozcaada, Çanakkale iline bağlı ,Türkiye’nin 3. büyük adası, olup,köyü olmayan tek ilçedir. Restore edilmiş Bozcaada Kalesi ve kasabasının eski sevimli rum evleri mutlaka görülmelidir.

Pazar günü sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra,Bozcaada’dan ayrılacağız. Öğle saatlerinde Altınoluk’da Şahinderesi Kanyonunda önce yürüyüş yapacağız, sonra da buz gibi soğuk sulara girip serinleyeceğiz. Şahinderesi Kanyonundan sonra ise Mehmetalan Köyü yakınlarındaki kamp alanımıza gideceğiz. Burası da çok keyifli bir kamp yeri. Cumartesi günü Kaz Dağlarının güzel doğasında yürüyüşümüzü yapıp dönüşe geçeceğiz.

16 Haziran cumartesi akşamı en geç saat 23.00 gibi İzmir’de olmayı planlıyoruz.

Etkinliğimiz çadır etkinliğidir. Dileyenler için pansiyon imkanı vardır.

Bilgi ve Başvuru: Hafize Yiğit Tel: 532. 777 07 92