15 Kasım 2020 / Manisa Spil Dağı Ayvacık Köyü & Nur Kadı Mağarası

Merhaba sevgili Olympos’lular,

Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 15 Kasım pazar günü, günübirlik doğa yürüyüşümüz, kulübümüzün yeni bir parkurunda, Manisa Spil Dağı Ayvacık köyünden başlayacak . Sonra Nur Kadı mağarasına yürüyeceğiz ve yürüyüşümüz sonra yine Ayvacık köyünde sona erecektir. Hava oldukça güzel görünüyor ama ama tedbirli olmayı, kalın giysiler getirmeyi unutmayın.

Kahvaltımızı Sütçüler köyünde kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Servisimiz,
saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek.
Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek,
saat 07:30 da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek Mustafa Kemal Bulvarından, Bornova Hükümet Konağı Meydanına gelecek, sonra da Ege Üniversitesi kampüs girişinden hareket edecektir

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, TC numarasını, HES kodunu, bineceği durak ile birlikte, Cumartesi günü 17:00’a kadar bilgi vermelidir!

Daima sevgiyle ve dostlukla kalın….

İletişim: İlhan Efe Tel: 532 442 30 83

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.