8 Kasım 2020 / Ata’mızı Anma Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular;
Tüm İzmir Kulüpleri olarak, 8 Kasım Pazar günü, Kemalpaşa Yukarı Kızılca köyünde, önce, ölüm yıldönümünde Atamızı anacağız, sonra da Mahmut Dağı parkurunda yürüyeceğiz. Yürüyüşe gelemeyecek olan arkadaşlar da saat 08.3O’da, törene katılabilir. Gelirken bayrağınızı getirmeyi unutmayın.

Kahvaltımızı Yukarı Kızılca köyünde kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz doğada, yine kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Servisimiz,
saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek.
Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek,
saat 07:30 da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek Mustafa Kemal Bulvarından, Bornova Hükümet Konağı Meydanına gelecek, sonra da Ege Üniversitesi kampüs girişinden hareket edecektir

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bineceği durak ile birlikte bilgi vermelidir. Kayıtlar Cumartesi günü saat 17:00’a kadar alınacaktır.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: İlhan Efe Tel: 532 442 30 83

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz…