15 Mart 2020 / Gökçeler-Gürle-Yoğurtçu Kalesi Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular;
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 15 Mart pazar günü, Gökçeler-Gürle-Yoğurtçu Kalesi parkurunda yürüyeceğiz.
Servis Güzergahımızda değişiklik olmuştur. Hatay-Üçkuyular-Güzelyalı sahil eklenmiştir.
Lütfen duyuruyu dikkatlice okuyunuz. Etkinliğimize katılmak için; Facebook’tan ‘’katılıyorum’’ işaretlemek yeterli değildir, mutlaka faaliyet sorumlumuzu arayıp, Ad-Soyad, İletişim Numarası, TC No ve bineceğiniz durak bilgileriniz ile birlikte kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Hareket saatinden 5 dakika önce bineceğiniz yerde olmanız önemlidir. Her gecikme, akşam geç dönüşe neden olmaktadır. Kesin kayıtlar Cumartesi günü 17:00’a kadar yapılmalıdır.
Yürüyüşümüz görsel şölen eşliğinde Alternatif grup ve A grubu şeklinde yapılacaktır. Alternatif grup, herkesin yürüyebileceği yavaş, kısa ve kolay bir parkur, hızlı ve uzun yürüyecek grup ise yaklaşık 15 km. orta zorluk parkur şeklinde yapılacaktır.
Kahvaltımızı Manisa kavşağı üniversite unlu mamullerinde yapacağız.
Öğle yemeği molamız; A grubu, doğada kendi getirdiklerimiz ile alternatif grup ise kendi getirdikleri yada Gürle balık çiftliğinde alabalık ve salata yiyerek ile yapabilir.

Servisimiz,
saat 07:40 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek.
Saat 07.45 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek,
saat 08.00’de Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek devam edecektir.

2.aracımız,
Saat 07.40’da Üçyol’da metro ve otobüs durağından kalkacak olup, hatay caddesinden geçerek, Üçkuyular ve sahil yolu ile Konak’a gelecektir. Aracımız Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) saat 08.00’de hareket edecek, Folkart öğretmen evi ve Bornova Hükümet Konağından geçerek devam edecektir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim:
İlhan Efe Tel: 0532 442 30 83

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalı-dır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.