8 Mart 2020 / Emiralem&Karagöl Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 8 Mart pazar günü, Emiralem Karagöl parkurunda yürüyeceğiz.

Servis Güzergahımızda değişiklik olmuştur. Hatay-Üçkuyular-Güzelyalı sahil eklenmiştir. Lütfen duyuruyu dikkatlice okuyunuz. Hareket saatinden 5 dakika önce bineceğiniz yerde olunuz. Her gecikme, akşam geç dönüşe neden olmaktadır.

Yürüyüşümüz yavaş ve kısa yürüyecek grup ile hızlı ve uzun yürüyecek gruplar şeklinde yapılacaktır. Yavaş ve kısa yürüyecek grup için yürüyüşümüz, yaklaşık 16 km civarında orta zorlukta bir yürüyüş olacaktır.

Kahvaltımızı Menemen Emiralem’de yapacağız.

Öğle yemeği molamız doğada kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.

Servisimiz,
saat 08:00 de Bornova Hükümet Konağından hareket edecek olup, Özkanlar-Çamkıran- Bornova öğretmenevi – Folkart meydanı, Smyrna’dan geçerek, Alaybey, Karşıyaka iskeleye gelecektir.

2.aracımız,
Saat 07.40’da Üçyol’da metro ve otobüs durağından kalkacak olup, hatay caddesinden geçerek, Üçkuyular ve sahil yolu ile Konak’a gelecektir. Aracımız Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilerisindeki otobüs duraklarından ( Konak Pıer’in karşısındaki duraklar) saat 08.00’de hareket edecektir.

Her iki aracımız da saat 08.15’de Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Anadolu Caddesi, Çiğli üzerinden devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bineceği durak ile birlikte bilgi vermelidir. Kesin kayıtlar Cumartesi günü 17:00’a kadar yapılmalıdır.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: İlhan Efe Tel: 532 442 30 83

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalı-dır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.