15 Nisan 2018 / Adala Hermos Kanyonu Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 15 Nisan Pazar günü, doğa harikası olan, Salihli Adala Hermos Kanyonu’nda yürüyeceğiz. Yürüyüş rotamız görsel açıdan çok güzel ve kolay sayılabilecek bir parkurdur. Doğada kendini denemek isteyenler, bu hafta deneyebilir. Bir grubumuz ise daha uzun ve hızlı yürüyecektir.

Bu hafta ayrıca çocuk yürüyüşümüz de olacaktır. Çocuklarla olan yürüyüş, yaklaşık 5 km civarında olup, çocukların doğaya alıştırılması açısından, çocuklarımızı da bekliyoruz. Yürüyüş sonrasında Balık çiftliğine gideceğimiz için, ayrıca yemek getirmenize gerek yoktur. Yemek saatine kadar atıştırmalık getirmeniz yeterlidir. Kahvaltımızı Adala’da kendi kahvaltılıklarımız ile yapacağız.

Servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07:30 da da Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Alaybey’den geçerek, Bornova öğretmenevi –Özkanlar- Bornova Hükümet Konağı- Ege Üniversitesi kampüsü üzerinden Salihli’ye devam edecektir.
2.Aracımız, Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden, saat 08.00’de hareket edecek olup, Ege Üniversitesi kampüsü üzerinden Salihli’ye devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.
Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.