17 Mart 2024 / Emiralem-Karagöl Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’lular ve doğa sever dostlarımız.
Olympos Dağcılık olarak 17 Mart pazar günü baharın iyice kendini hissettirdiği bu günlerde rengarenk çiçekler ve kuş sesleri eşliğinde Emiralem-Karagöl parkurunu yürüyeceğiz.Parkurumuz yaklaşık 14 km olup orta zorluktadır.
Kahvalti molası güzergahımız üzerinde uygun bir yerde verilecektir.Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimizle doğada yiyecegiz.
Yürüyüşümüz tek grup halinde olacaktir.
1.aracımız Bornova Hükümet konağı’ndan 07:30 hareket ederek,Mustafa Kemal paşa caddesinden geçip Anadolu caddesi ile menemen yönüne devam edecektir.
2.aracımız, ise,Konak pier karşısı otobüs duraklarından 07:30 da hareket edip 08:00 da karşıyaka iskeleden geçerek Girne caddesi’ni takiben Anadolu caddesi üzerinden menemen yönüne doğru devam edecektir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cumartesi günü a
saat 13.00’a kadar mutlaka bilgi vermelidir.Bu saatten sonra arayanlar yer olursa kabul edilecektir.
NOT: Cumartesi günü saat 13:00 dan sonra yapılan iptallerden etkinlik ücreti alınacaktır.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim : Orcan Akyüz : 505 756 75 58
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.