24 Mart 2024 / Prien Antik kenti Z yolu-Radon Kaplıcaları Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’lular ve doğa sever dostlarımız.

Olympos Dağcılık olarak 24 Mart pazar günü çok özel bir parkurda yürüyecegiz, her doğa yürüyüşçü’sünün mutlaka yürümesi gereken bir parkur.Parkurumuz Aydın iline bağlı Söke ilcesinin Güllübahçe köyünde bulunan prien antik kentinden başlayıp Kuşadası Davutlar mahallesi Radon kaplıcaları bölgesinde bitecektir.Parkur tarihi ve dogal gorselleri bol bir parkur özellikle yürüyüş başlangıcındaki Z YOLU Tarihi ve otantik bir yol,yine parkur üzerindeki kurşunlu manastırı görülmesi gereken tarihi yerler.Parkurumuz orta zorlukta ve yaklaşık 14 km

Kahvalti molası güzergahımız üzerinde uygun bir yerde verilecektir.Öğle yemeğimizi yanımızda getirdiklerimizle doğada yiyecegiz.

Yürüyüşümüz tek grup halinde olacaktir.

1.aracımız Bornova Hükümet konağı’ndan 07:10 hareket ederek,07:30’da konak pier, 07:40’ta Üçyol’a uğrayıp.Karabağlar, Gaziemir istikametini takip edecektir.

2.aracımız, ise, Karşıyaka Girne Bulvarından 06:50,de hareket ederek 07:00 Bostanlı iskele,07:10 Karşıyaka iskele,07:30,da Konak pier’e ugrayıp Üçyol, Karabağlar, Gaziemir istikametini takip edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler, bineceği durak ile birlikte en geç cumartesi günü a
saat 13.00’a kadar mutlaka bilgi vermelidir.Bu saatten sonra arayanlar yer olursa kabul edilecektir.
NOT: Cumartesi günü saat 13:00 dan sonra yapılan iptallerden etkinlik ücreti alınacaktır.
Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim : Orcan Akyüz Tel : 505 756 75 58

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.