30 Mart 2024 / Ücretsiz Doğa Yürüyüşü

Merhaba Sevgili Olympos’lular ve doğa sever dostlarımız.

Olympos Dagcılık olarak Pazar günü seçim yapılacagından bu haftaki yürüyüşümüzü 30 Mart Cumartesi günü Şehrin yanıbaşında bulunan Anemon ve papatya diyarı Buca Manavur deresinde yürüyeceğiz.Parkur oldukça rahat ve herkesin yuruyebilecegi zorlukta yaklaşık 12 km

ETKİNLİGİMİZ ÜCRETSİZDİR.
Ulaşım
Konaktan 171 ve 471
Şirinyer İzban aktarmadan
476 ve 676 nolu Eshot otobüsleri yada özel araclar ile yapılabilir.

Buluşma saati:Buca Koop 206/5 sokak No:31/B Adresinde ki Acar unlu mamüllerinde SAAT:09:00’da

Kahvalti isteyen evinde yapıp gelebilir isteyen buluşma noktasındaki unlu mamüllerde yapabilir.

Yürüyüşümüz tek grup halinde olacaktir.

İletişim : Orcan Akyüz Tel : 505 756 75 58

Not:Etkinliğimize katilmak isteyenler iletişim numarasına WhatsApp tan mesaj yolu ile veya arayarak mutlaka bilgi vermelidir.

Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, her-kes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.