18 Ekim 2020 / Kaya Kilise Merdivenli Koy Günübirlik Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 18 Ekim pazar günü, Kaya Kilise Merdivenli koy parkurunda yürüyeceğiz. Kulübümüz için yeni bir parkur olup, yaz bitmeden denize de girelim istedik. Öğle molasında denize girmek isteyen arkadaşlar hazırlıklı gelsin. Ayrıca suda giyebileceğiniz sandalet ya da ayakkabı getirirseniz iyi olur.
Yürüyüşümüz yaklaşık 11 km civarında olacak.
Kahvaltımızı Güzelbahçe yakınlarında yapacağız.
Öğle yemeği molamız doğada kendi getirdiklerimiz ile olacaktır.
Servis güzergahımız
Saat 07:15 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek.
Saat 07.20 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek,
saat 07.30’de Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Alaybey’den, Smyrna meydanından, Fol-kart ‘tan geçerek , Konak’a devam edecektir.
Aracımız , Konak’ta, Konak Pıer-iskele arasındaki otobüs duraklarından saat 08’00’de hareket edecek olup , daha sonra Sahil yolu ile Üçkuyulara devam edecektir.
Saat 08.15’de Üçkuyular Opet önünden binebilirsiniz.
Yeterli çoğunluk olursa Bornova’dan da servisimiz olacaktır. Onu ayrıca duyuracağız.
Gelmek isteyenler Cumartesi günü 17:00’a kadar mutlaka bilgi vermelidir.
İletişim ve Bilgi:
İlhan Efe 0532 442 30 83
Önemli Not: Yeni uygulama ile faaliyete katılan herkes için HES kodu gereklidir. HES kodunuzu e-devletten anında alabilirsiniz.
Önemli Uyarılar: Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif, az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi, yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük, tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini, içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek mola-sına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz!..