19 Şubat 2017 – Kavacık Köyü-Gavuroluk Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 19 Şubat Pazar günü, yıllık programımıza göre Nif Dağı vardı. Ancak bu faaliyetimiz, Olympos çıkışlarının III.sü olacak ve bu faaliyette mümkün olduğunca hepberaber olalım istiyoruz. Karya etkinliği bu haftaya ertelenince, biz de günlük yürüyüşte program değişikliği yapmak zorunda kaldık. Bu hafta Kavacık’tan Gavuroluk’a yürüyeceğiz.
Yürüyüşümüzü tek grup olarak yapacağız. Rehberimiz Hafize Yiğit

Bornova servisimiz, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçerek Konak’a gelecektir. Karşıyaka servisimiz, saat 07.10’da Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15’te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak viyadük altından, saat 08.00’de hareket edecektir.

Kahvaltımızı Kavacık’ta kendi kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz de yine doğada kendi getirdiklerimiz ile olacak . Kavacık’a akşam dönüşte Kuru fasülya Pilav yeme imkanımız olacak.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir. Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….
İletişim: Hakkı Cangöz Tel: 532 253 23 16 Menderes Kulinca Tel: 555 572 99 73

uyari

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozyacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.