22 Nisan 2018 / Çatalca- Balaban Göleti- Yeniköy Doğa Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 22 Nisan Pazar günü rotamız, Seferihisar ile Menderes arasında bulunan Çatalca Köyünden geçiyor. Sıcaklar dolayısı ile mesafeyi kısaltmak için , yürüyüşümüze Akçaköy yerine Çatalca ‘dan başlıyoruz.. Gidiş mesafemiz 8,5-km, dönüş mesafemiz ise net 4-km olup, çok dik yokuşları olmayan,kolay bir parkurdur. Yemek molamızı yaklaşık saat 13.00 gibi Balaban Göletinde vereceğiz. Dönüşü, farklı bir rotadan Yeniköy’e ulaşıp sonlandırıyoruz. Bahar mevsiminde kaçırılmaması gereken rahat ve güzel bu parkuru değerlendirin diyoruz.
Kahvaltı : Menderes yolu üzerinde Zeytin Unlu Mamullerinde yapılacaktır…Gevrek-Börek-Çay-Ekmek-Su tüm ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz….

Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da Karşıyaka iskelen hareket edecektir. . 2.aracımız, Bornova Hükümet Konağı önünden, saat 07.30’da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarından, geçerek, Manavkuyu üzeri, Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak’tan saat 08.00’de hareket edecektir.
Araçlarımız daha sonra Konak tünellerinden geçerek, Karabağlar, Gaziemir güzergahı ile devam ede-cektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Selda Ketenci Tel: 533 227 97 14

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürü-yüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yük-seldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştır-malıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmeli-dir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.