24 Eylül 2017 / Dikili Nebiler Şelalesi Yürüyüş+Yüzme

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 24 Eylül Pazar günü, Dikili Nebiler Şelalesi, diğer adıyla Aşıklar Şelalesine gideceğiz.
Kısa yürüyüş sonrası, Şelalede yüzme molamız olacak. Rehberimiz Tuncay Eryılmaz.

Bornova servisimiz, Bornova Hükümet Konağı önünden saat 07:30 da hareket edecek olup, Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçerek Konak a gelecektir. Karşıyaka servisimiz, saat 07:10 da Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07:30 da da Karşıyaka iskelen hareket edecek ve Alaybey’den geçerek Konak’a gelecektir. Araçlarımız Konak’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden, saat 08.00’de hareket edecektir. Kahvaltımızı yolda kendi kahvaltılıklarımız ile yapacağız. Öğle yemeğimiz için Şelale yakınındaki tesis ile görüşüldüğünde ayrıca duyurulacaktır. Dileyen kendi yiyeceğini getirebilir.
Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler mutlaka bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim: Hakkı Cangöz Tel: 532 253 23 16 Menderes Kulinca Tel: 555 572 99 73

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Bu hafta yüzme molamız olacağından mayonunuzu, havlunuzu getirmeyi unutmayınız.

Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bantı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır.
Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, rehberin arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir.
Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.