24 Mart 2019 / Efes Mimas Yolu 9. Etap Yürüyüşü

Merhaba sevgili Olympos’ lular,
Olympos Dağcılık Kulübü olarak, 24 Mart pazar günü, doğa yürüyüşümüze , Efes Mimas Yolu 9. Etap ile devam ediyoruz. Yürüyüşümüze Selçuk Belevi Köyünden başlayacağız. Keçi Kalesine çıkacağız. Efes Mimas Yolu izlenecek ve yürüyüş Barutçu Köyünde sona erecektir.
İki grup olarak yürüyeceğiz. Bir grubumuz yavaş ve kısa yürüyecek olup . Keçi Kalesine çıktıktan sonra biraz daha yürüyüp Belevi Köyüne geri dönecektir . Yürüyüş yaklaşık 12 km. olacak. ikinci grubumuz hızlı ve uzun yürüyecek olup, yürüyüşü Barutçu Köyünde bitirecektir. Hızlı grup da yaklaşık 23 km yürüyecektir.

Yürüyüş yolu üzerinde su kaynağı olmadığından, yeterli miktarda su getirmeyi unutmayınız.

Kahvaltımızı Belevi köyünde, köy kahvesinde kendi getirdiğimiz kahvaltılıklarımız ile yapacağız.

Servisimiz, saat 07:10 da Karşıyaka Girne Caddesinden geçerek, Bostanlı camisine gelecek. Saat 07.15 te Bostanlı camisinden hareket ederek, Karşıyaka iskeleye gelecek, saat 07.30’da da Karşıyaka iskeleden hareket edecek ve Alaybey’den geçerek , Smyrna Meydanı ve Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.
2.aracımız, Bornova Hükümet Konağından saat 07.30’da hareket edecek olup, Özkanlar-Çamkıran- Bornova öğretmenevi – Folkart meydanı’ndan geçerek Konak’a devam edecektir.

Araçlarımız ,Konak’ta, Konak Pıer- iskele arasındaki otobüs duraklarından saat 07.50’de hareket edecek olup , daha sonra varyant- Üçyol- Karabağlar-Gaziemir yolu ile devam edecektir.

Araç organizasyonu açısından gelmek isteyenler bilgi vermelidir.

Daima, sevgiyle, dostlukla kalın….

İletişim:Bayram Ünlükoç Tel: 532 234 60 49

Önemli Uyarılar:Yürüyüşe katılacak arkadaşlar, ayakkabınızın yürüyüş için uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğinizi saran, esnek, rahat ve mümkünse tabanı kalın bir ayakkabı olmalıdır. Yürüyüşte kullandığınız giysilerinizin çabuk kuruyan, hafif , az yer tutan termal giysiler olması önemlidir. Dar, geç kuruyan pamuklu giysiler yürüyüşte sizi rahatsız eder. Yürüyüş sırasında vücut ısımız yükseldiği için, hava soğuk bile olsa, kalın giysiler ile yürümek zorlaşır. Dolayısıyla, olabildiğince katmanlı giyinmeli, terledikçe katmanı azaltmalısınız. Yürüyüşte kullandığınız çantanın, omuzlarınızı acıtmayacak, dengenizi bozmayacak dağ çantası olması önemlidir. Mevsime göre çantamızda yedek giysi,yedek çorap, yağmurluk, kafa lambası, yara bandı düdük,tozluk, güneş gözlüğü, güneş kremi olmalıdır. Yürüyüşlerde öğle yemeğimizi doğada yediğimiz için, herkes kendi yiyeceğini , içeceğini kendisi getirmelidir. Gidilen rotadaki su durumuna göre yeterli miktarda suyunuz kesinlikle olmalıdır. Yemek molasına kadar, kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için yanınızda kuru üzüm, kuru kayısı gibi atıştırmalıklar bulundurmanızı öneririz. Yürüyüş esnasında rehberin önüne geçilmemeli,, artçının arkasında kalınmamalı, alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Organik olan çöpler, görüntü kirliliği olmayacak şekilde bir kayanın dibine bırakılabilir, ancak organik olmayan tüm çöplerimiz, kesinlikle şehre geri getirilmelidir. Doğada hiçbir şey bırakmıyoruz, tüm çöpleri topluyor, bırakılan izleri siliyoruz. Getirdiğimiz her şeyi geri götürüyoruz.